Při nákupu nad 1899 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 30 kg.

Flexi vodítko

Flexi vodítko

 

Proč nepoužívat flexi vodítko ? 

 

Samo navíjecí flexi vodítko je naprosto špatné vodítko pro jakéhokoli psa. Vodítko pro psa slouží pouze k jedinému účelu a tím je vedení psa tak, jak potřebujeme. Pokud chceme dát psovi volnost, necháme mu pouze obojek a nebo ho necháme zcela volně běhat i bez obojku. 

Jestliže však vyžadujeme, aby pes byl veden, musíme s ním pomocí vodítka neustále komunikovat. Bohužel, zmíněné flexi vodítko nesplňuje komunikační požadavky a to z následujících důvodů:

  1. Navíjecí flexi vodítko je neustále v napnuté a to ponouká psa k tažení
  2. Navinutá část vodítka v držadle je neuvěřitelně těžká a tím postrádáme cit k vedení psa
  3. Samonavíjecí vodítko neustálým napnutím může dlouhodobě poškodit zdraví psa, zejména páteř a pohybové ústrojí
  4. Flexi vodítka nejsou skladná a nedají se strčit do kapsy

 

 

Co tedy použít místo tohoto nekvalitního produktu?

Vyzkoušejte lety ověřené obyčejné provazové vodítko, které je velmi pevné a snadno použitelné. A hlavně, toto vodítko přenáší vaši pozitivní energii na pejska, který reaguje na Váš sebemenší pokyn. Toto vodítko je velmi snadno přenosné v kapse kalhot nebo bundy.

Pokud se zrovna nevěnujete výcviku, rychle vodítko sundáte psovi z krku a pes se pohybuje bez jakéhokoli omezení. 

 

 

Jak správně použít vodítko s obojkem ? 

 

vodítko banner

Vodítko má na jednom konci očko, které nám pomůže snadno navléci pejskovi obojek na krk. Je důležité, aby obojek nespadl do dolní části krku nebo dokonce až na ramena. Poloha vodítka by měla být svislá. To znamená, že vodítko držíme volně, ale velmi na krátko, tak, aby psovi nespadl na ramena. V případě potřeby zajistíme polohu obojku posuvníkem na vodítku. 

Pes který má vodítko v horní části krku a je držen volně, ale velmi na krátko (vzdálenost mezi rukou majitele a krkem psa) nemůže čichat a ztrácet pozornost. Dále nás nemůže předcházet, protože v tom okamžiku se vodítko rychle napne směrem vzhůru a pes buď zastaví nebo se dokonce posadí. Pokud však necháme dovolíme, aby vodítko spadlo psovi na ramena, spustí se okamžitě tahací reflex a budeme za pejskem vlát a přetahovat se sním. 

Uvedeným správným způsobem dokáže i relativně křehký člověk, včetně dítěte, ovládnou i velkého a silného psa. 

Pokud je však pes dlouhou dobu nevychovaný a neposlušný, musíte být trpělivý a dát mu nějaký čas na nápravu. Nic nejde změnit hned. Běžně se chování změní do 2 měsíců od používání césarovo vodítka, ale výsledek stojí za to. Tak neváhejte zahoďte nefunkční flexi vodítko, objednejte si kvalitní vodítko s obojkem v jednom a dejte se do tréninku.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.