Při nákupu nad 1599 Kč je doprava ZCELA ZDARMA

Blog

Zajímavé informace ohledně naší drogerie a potravin z Německa. Prací prostředky, aviváže, čistící prostředky, krémy na opalování, dětské plenky. To vše naleznete v našem obchodu.

výsledky tenis

Výsledky v tenisu, fotbalu, hokeji a jiných sportech

 

Jak dosáhnout požadované sportovní výsledky?

Abychom dosáhli požadovaného výsledku v tenisu, fotbale, hokeji či jiném sportovním odvětví, musíme se začít ve vybraném sportu zdokonalovat.

 

Jak se začít zdokonalovat?

Abychom se mohli začít zdokonalovat, musíme si stanovit náš cíl, kterého chceme dosáhnout. Ne každý chce být profesionální tenista, hokejista nebo fotbalista. Někdo si dá za cíl vyhrát oddílový turnaj, jiný chce hrát 2. ligu a pár lidí chce vyhrát Wimbledon jako Petra Kvitová nebo získat Zlatý míč jako Pavel Nedvěd. 

Naše cíle potom rozhodují o vytvoření našeho plánu, který by měl směřovat k dosažení našich sportovních cílů. Jiný plán bude pro vítězství v oddílovém turnaji a jiný plán bude pro získání Wimbledonu či trofeje pro nejlepšího střelce v první lize. 

Plán, který si vytvoříme pro dosažení našeho "Velkého Cíle" musí obsahovat časovou osu na které budou vyznačeny menší cíle a následně cíle denní, kterým můžeme říkat denní úkoly

Denní úkoly jsou právě ty nejdůležitější mini krůčky, ze kterých se skládá náš sen, "Velký Cíl",  jako je klubové vítězství, uběhnutý maratón, vítězství ve Wimbledonu v tenisu nebo Poháru mistrů ve fotbale nebo získání Stanleyova poháru v hokeji.

Kdo není ochoten dělat opakovaně denní úkoly po stanovený čas (dny, týdny, měsíce, roky), nikdy nedosáhne požadovaného výsledku v tenisu, fotbalu, hokeji ani jiného sportovního odvětví. 

 

 

Každý úspěšný sportovec v historii vědomě či nevědomě denně pracoval na dosažení svého cíle. Pro dosažení skutečně velkých sportovních cílů jako jsem výše zmínil (Wimbledon, Pohár mistrů nebo Stanley Cup) nestačí chodit na trénink byť 5 x týdně, ale musíme mít plán a úkoly rozdělené každý den na hodiny. Za svou dlouholetou tenisovou kariéru jsem se o tomto tvrzení přesvědčil na vlastní kůži.

Pro upřesnění uvádím příklad:

Dva 12 letí tenisoví hráči, podobné výkonnosti. 

1. hráč trénuje 2 x týdně a na každém tréninku odehraje 50 podání z koše.

2. hráč trénuje 5 x týdně a na každém tréninku odehraje 200 podání z koše.

 

Jaký je rozdíl mezi podobnými hráči v odehraných podáních po roce?

1. hráč 5.200 odehraných podání

2.hráč 52.000 odehraných podáné (10 x více)

Abychom tomu pořádně rozumněli, tak při stejném počtu odehraných podání bude druhému hráči 13 let a prvnímu hráči 23 let

 

 

 

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.