Při nákupu nad 1899 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 30 kg.

Jak naučit psa chodit na vodítku

Jak naučit psa chodit na vodítku vodítku

 

 

 • Kdo je vůdcem Vaší smečky? Vy nebo Váš pes?
  • Odpovědět na tuto otázku je velmi snadné. Ve zvířecím světě platí vždy, že vůdce jde vždy a všude na prvním místě a ostatní členové ho bezmezně následují. Pakliže Váš pejsek rozhoduje o tom:
   • kdy je čas jít na procházku nebo vychází první a vchází první do dveří domu nebo bytu
   • otravuje během vašeho jídla a žádá něco z vašeho stolu
   • vleze si bez pozvání na Váš gauč nebo do vaší postele a ještě na vás třeba zavrčí
   • táhne na procházce a rozhoduje o tom kdy a kam se půjde.

 

 • Pravidla platí stále, vždy a všude.
  • Jedno porušení pravidla bez odezvy zpochybňuje pozici vůdce smečky a vede k neposlušnosti celé smečky. 
  • Vůdce smečky jde první z domu i do domu.
  • Vůdce smečky první žere.
  • Vůdce smečky rozhoduje kdy se odpočívá a kdy se loví.
  • Vůdce smečky rozhoduje, kdy je čas na práci a kdy je čas na hru.
  • Vůdce smečky rozhoduje kdy každá z uvedených činností začíná a rovněž kdy končí.
  • vůdce smečky rozhoduje o tom, kde kdo leží a na jakém stupni hierarchie smečky se nachází.
  • vůdce smečky řeší konflikty s jinými vůdci smečky a chrání svou smečku. Pokud vůdce smečky neútočí na jiné psy, ostatní členové smečky následují svého vůdce.

 

IMG_20180930_171356

 

Jak naučit psa chodit na vodítku

Vůdce smečky vždy rozhoduje a určuje pravidla smečky.

Naše jedinečné vodítko pro psy je jednoduché, ale velmi účinné. Posuvná přezka udržuje obojek v horní části krku psa, čímž je pes snáze ovladatelný. Čím níže je oboje na krku posazen, tím více bude Váš pes táhnout. Pokud pes táhne nesmíte za vodítko souvisle tahat zpět, protože tím pouze ponoukáte psa, aby táhl ještě více. 

Naše kvalitní vodítko by mělo být neustále v horní části krku, těsně za ušima psa. Vodítko musí být drženo lehce v prstech jedné ruky, na krátko, ale ne v neustálém napětí. Naopak, mělo by být na krátko a volně a napínat ho pouze při opravě chování, když pes chce například čichat nebo se otočit za jiným psem. Mějte na paměti, že psa řídíte více svou energií než vodítkem samotným. V případě, že je pes na vodítku, nemusíte psa ani okřikovat nebo dávat povely. V klidu ho vedeme kam potřebujeme. Doporučujeme rovněž měnit směr chůze, aby si uvědomil, kdo je vůdce smečky a kdo rozhoduje, kam se půjde.

V ideálním případě by měl pes mít při chůzi hlavu u vaší nohy. Proto by měla ruka s vodítkem směřovat více za vás, jak je vidět na videu. Jakmile pes Vás začne při chůzi předcházet, musí následovat korekce vodítkem, kdy zatáhnete směrem nahoru. Tím by se měl pes zpomalit a vrátit na vaši úroveň nebo téměř za Vás. Pokud máte pocit, že Vás pes neustále předchází, změňte směr chůze a pes bude okamžitě za Vámi. Jinak mějte s neposlušným psem trpělivost a dejte mu pár dní na vstřebání nových pravidel. Rozhodně však nezapomeňte dodržovat všechna výše uvedená pravidla, jinak svého psa spíše zmatete. Pokud je pes dobře veden od štěněte, je toto vodítko zbytečné, protože pes Vás bude vždy následovat jako vůdce smečky i bez vodítka.

 

V žádném případě nepoužívejte samonavíjecí vodítka flexi nebo kovové stahováky (jednořadé, dvouřadé, třířadé) - nedejbože stahováky s ostny. Samonavíjecí vodítko je naprosto nevhodné pro výchovu neposlušného psa. Lano nebo šňůra je u samonavíjecího vodítka neustále napnutá a tím přenášíme na psa napětí a on neustále více táhne. Vhodné vodítko pro psa slouží pouze jako nástroj na opravu špatného chování.

To znamená, že pokud pes špatně zareaguje, vodítko krátce napneme a opět povolíme. Tím psa upozorníme na chybu, kterou udělal. Pokud je vodítko neustále napnuté, pes vlastně neví, zda se chová špatně či správně a jak profesionál na psy Cesar Millan správně tvrdí, vodítko, které je stále napnuté spouští u psa tahací reflex a pes táhne čím dál více. Naše výchovné vodítko pro pejska držte velmi na krátko s malým prověšením.

Pokud půjde pes poslušně u nohy, bude vodítko mírně prověšené a nebude psa v ničem omezovat a už vůbec ne škrtit. Pokud nás však bude předcházet nebo se opožďovat, vodítko se napne a psa upozorní na špatný pohyb. S tímto psím vodítkem je schopno relativně velkého psa ovládat i malé dítě. Naše vodítko s obojkem je vhodné rovněž jako vodítko výstavní. 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.