Při nákupu nad 1899 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 30 kg.

Stahovací obojky

Stahovací obojky

 

Vodítko 1Vodítko 2Vodítko 4

 

 

 

Kvalitní stahovací obojeky pro psy, kteří neustále táhnou. Tyto výchovné stahovací obojky jsou vyrobeny z horolezeckého lana ve verzi stahovací a rovněž ve verzi stahovací se zarážkou. Obě verze stahovacích obojků pro psy jsou navrženy k ovládání psa, ne k jeho škrcení. Jediný důvod, proč je tento obojek pro psy pohyblivý je, aby bylo možné umístit a udržet obojek v horní části krku (za ušima). Pokud má pes obojek umístěný za ušima a vodítko s obojkem je drženo volně, ale na krátko, nemůže pes čichat na zemi a současně táhnout. Naopak, plně nám věnuje svou pozornost a oční kontakt. Většina problémů s taháním souvisí právě s čicháním psa, a také s jeho pohybem před páníčkem, kdy se pes pasuje do role vůdce smečky. Pokud má pes na sobě běžný obojek, který je umístěn v dolní části krku (ještě horší je postroj pro psy), aktivuje se přirozený tahací reflex a pes je k neudržení. Stejně jako u koní funguje postroj nebo psí obojek v dolní části krku psa jako tahací pomůcka.

 

V žádném případě nepoužívejte samonavíjecí vodítka flexi nebo kovové stahováky (jednořadé, dvouřadé, třířadé) - nedejbože stahováky s ostny. Samonavíjecí vodítko je naprosto nevhodné pro výchovu neposlušného psa. Lano nebo šňůra je u samonavíjecího vodítka neustále napnutá a tím přenášíme na psa napětí a on neustále více táhne. Vhodné vodítko pro psa slouží pouze jako nástroj na opravu špatného chování.

To znamená, že pokud pes špatně zareaguje, vodítko krátce napneme a opět povolíme. Tím psa upozorníme na chybu, kterou udělal. Pokud je vodítko neustále napnuté, pes vlastně neví, zda se chová špatně či správně a jak profesionál na psy Cesar Millan správně tvrdí, vodítko, které je stále napnuté spouští u psa tahací reflex a pes táhne čím dál více. Naše výchovné vodítko pro pejska držte velmi na krátko s malým prověšením.

Pokud půjde pes poslušně u nohy, bude vodítko mírně prověšené a nebude psa v ničem omezovat a už vůbec ne škrtit. Pokud nás však bude předcházet nebo se opožďovat, vodítko se napne a psa upozorní na špatný pohyb. S tímto psím vodítkem je schopno relativně velkého psa ovládat i malé dítě. Naše vodítko s obojkem je vhodné rovněž jako vodítko výstavní. 

IMG_20180930_171212IMG_20180930_171216

 

 

Naše stahovací obojky jsou určeny pro všechny rasy a plemena psů různých velikostí. V případě že pes bude s použitím tohoto stahovacího obojku a vodítka v jednom táhnout, provedeme zatáhneme vodítko krátce nahoru a opět povolíme. Pes zvedne hlavu ze země a bude nás následovat. U nevychovaných a neposlušných psů musíme tuto korekci chování opakovat, dokud si pes neosvojí nové chování. Tento výchovný stahovací obojek nikdy nezůstává stažený a proto je rozdílný od běžných řetízkových, kovových a kožených stahovacích obojků, které jsou pevnější a proto nevhodné pro nápravu chování psa který táhne. Při používání stahovacího obojku dbejte na to, že vedeme psa VOLNĚ, ale na KRÁTKO. Korekce je rychlá, ale krátká. V žádném případě nesmíme držet obojek neustále stažený. Cílem není psa škrtit ale opravit nevhodné chování. Podívejte se na ukázkové video. 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.