Při nákupu nad 1999 Kč je doprava ZCELA ZDARMA. Váha balíku však nesmí převyšovat 20 kg.

Stahovací obojky

Stahovací obojky

 

Vodítko 1Vodítko 2Vodítko 4

 

 

 

Kvalitní stahovací obojky pro psy, kteří neustále táhnou. Tyto výchovné stahovací obojky jsou vyrobeny z horolezeckého lana ve verzi stahovací a rovněž ve verzi stahovací se zarážkou. Obě verze stahovacích obojků pro psy jsou navrženy k ovládání psa, ne k jeho škrcení. Jediný důvod, proč je tento obojek pro psy pohyblivý je, aby bylo možné umístit a udržet obojek v horní části krku (za ušima). Pokud má pes obojek umístěný za ušima a vodítko s obojkem je drženo volně, ale na krátko, nemůže pes čichat na zemi a současně táhnout. Naopak, plně nám věnuje svou pozornost a oční kontakt. Většina problémů s taháním souvisí právě s čicháním psa, a také s jeho pohybem před páníčkem, kdy se pes pasuje do role vůdce smečky. Pokud má pes na sobě běžný obojek, který je umístěn v dolní části krku (ještě horší je postroj pro psy), aktivuje se přirozený tahací reflex a pes je k neudržení. Stejně jako u koní funguje postroj nebo psí obojek v dolní části krku psa jako tahací pomůcka.

 

V žádném případě nepoužívejte samonavíjecí vodítka flexi nebo kovové stahováky (jednořadé, dvouřadé, třířadé) - nedejbože stahováky s ostny. Samonavíjecí vodítko je naprosto nevhodné pro výchovu neposlušného psa. Lano nebo šňůra je u samonavíjecího vodítka neustále napnutá a tím přenášíme na psa napětí a on neustále více táhne. Vhodné vodítko pro psa slouží pouze jako nástroj na opravu špatného chování.

To znamená, že pokud pes špatně zareaguje, vodítko krátce napneme a opět povolíme. Tím psa upozorníme na chybu, kterou udělal. Pokud je vodítko neustále napnuté, pes vlastně neví, zda se chová špatně či správně a jak profesionál na psy Cesar Millan správně tvrdí, vodítko, které je stále napnuté spouští u psa tahací reflex a pes táhne čím dál více. Naše výchovné vodítko pro pejska držte velmi na krátko s malým prověšením.

Pokud půjde pes poslušně u nohy, bude vodítko mírně prověšené a nebude psa v ničem omezovat a už vůbec ne škrtit. Pokud nás však bude předcházet nebo se opožďovat, vodítko se napne a psa upozorní na špatný pohyb. S tímto psím vodítkem je schopno relativně velkého psa ovládat i malé dítě. Naše vodítko s obojkem je vhodné rovněž jako vodítko výstavní. 

IMG_20180930_171212IMG_20180930_171216

 

 

Naše stahovací obojky jsou určeny pro všechny rasy a plemena psů různých velikostí. V případě že pes bude s použitím tohoto stahovacího obojku a vodítka v jednom táhnout, provedeme zatáhneme vodítko krátce nahoru a opět povolíme. Pes zvedne hlavu ze země a bude nás následovat. U nevychovaných a neposlušných psů musíme tuto korekci chování opakovat, dokud si pes neosvojí nové chování. Tento výchovný stahovací obojek nikdy nezůstává stažený a proto je rozdílný od běžných řetízkových, kovových a kožených stahovacích obojků, které jsou pevnější a proto nevhodné pro nápravu chování psa který táhne. Při používání stahovacího obojku dbejte na to, že vedeme psa VOLNĚ, ale na KRÁTKO. Korekce je rychlá, ale krátká. V žádném případě nesmíme držet obojek neustále stažený. Cílem není psa škrtit ale opravit nevhodné chování. Podívejte se na ukázkové video.